„Jego największymi walorami jest duża muzykalność i nienaganna technika dyrygencka”.

Zbigniew Graca

Dyrygent

Doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

W krakowskiej Akademii Muzycznej studiował dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie profesora Tomasza Bugaja (dyplom z wyróżnieniem). Brał udział w dyrygenckich kursach mistrzowskich prowadzonych przez H. Rillinga, K. Masura, G. Chmurę, H. Williamsa i C. Mettersa.

Współpracował m. in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Operą Krakowską, Orkiestrą i Chórem Akademii Muzycznej w Krakowie, Filharmonią Gorzowską. W latach 2005-2007 roku współpracował z Orkiestrą Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie, z którą koncertował m. in. w sali Filharmonii Rzeszowskiej. Z orkiestrą tą dokonał nagrania dla Radia Rzeszów.

W latach 2006-2007 współpracował z „Krakowską Młodą Filharmonią” działającą przy Zespole Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Nowej Hucie, prowadząc koncerty, m. in. podczas benefisu zorganizowanego przez PWST im. Hiolskiego w Krakowie z okazji 60. urodzin ówczesnego rektora, profesora Jerzego Stuhra, na którym gwiazdą wieczoru była Grażyna Brodzińska.

Od roku 2008 stale współpracuje z Krakowską Operą Kameralną będąc kierownikiem muzycznym spektakli Pieśni nad pieśniami do muzyki Ewy Korneckiej, Satiro e corisca T. Merullego, Śpiąca królewna i Dziadek do orzechów i król myszy P. Czajkowskiego. Prowadził także w tej instytucji przedstawienia intermezza komicznego Livietta e Tracollo, La serva padrona G. B. Pergolesiego oraz gale operowe.

Asystował m. in. Michaelowi Zilmowi podczas wykonania VI Symfonii a‑moll G. Mahlera. Uczestniczył także w przygotowaniach prowadzonych przez maestro M. Zilma mających na celu wykonanie koncertowe muzyki E. Griega do sztuki H. Ibsena Peer Gynt. Asystował również Tadeuszowi Wicherkowi oraz Zbigniewowi Gracy.

W 2011 roku uczestniczył w przygotowaniach do premiery światowej musicalu Mały Lord S. Markvika w Operze Krakowskiej.

W latach 2009-2012 podjął dalsze kształcenie w ramach Środowiskowych Studiów Doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie, które zakończył przeprowadzeniem przewodu doktorskiego z dyscypliny artystycznej dyrygentura pod kierunkiem cenionego polskiego dyrygenta profesora Janusza Przybylskiego.

Obecnie współpracuje z Zespołem Szkół i Przedszkola w Domosławicach im. ks. prof. J. Tischnera.

Działa także niezwykle aktywnie na polu amatorskich orkiestr dętych. Współpracował z wieloma orkiestrami dętymi, m. in. z Orkiestrą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
im. J. Wybickiego w Warszawie oraz Reprezentacyjną Orkiestrą Kopalni Soli w Wieliczce.

Prowadzi warsztaty dla amatorskich orkiestr dętych, jak również uczestniczy jako juror w konkursach amatorskich orkiestr dętych organizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Od roku 2014 wykłada również dyrygowanie, pracę z partyturą oraz instrumentację na IV i V Studium dla Kapelmistrzów oraz Tamburmajorów zorganizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Jest autorem licznych opracowań i instrumentacji na orkiestry symfoniczne i dęte.

Zajmuje się również edytorstwem muzycznym, profesjonalnym składem materiałów nutowych oraz grafiką komputerową.

Umiejętności edytorskie i graficzne, jakie posiadam

W ciągu dwunastu lat pracy artystycznej i zawodowe miał możliwość realizować nie tylko zadania dyrygenckie, ale również edytorskie. Grafika nutowa i komputerowa stała się jego pasją, którą stara się nieustannie rozwijać.

Grafika nutowa

Przygotowuje edytorsko materiały nutowe. Instrumentuje, orkiestruje, opracowuje utwory pod różne składy orkiestrowe z uwzględnieniem stopnia zaawansowania zespołu i poziomu trudności.

Grafika komputerowa

Wykorzystując narzędzia Adobe Creative Cloud (Lightroom, Photoshop, Illustrator, InDesign, Muse) przygotowuje projekty graficzne, skład logotypów, stron www, książek i publikacji.

Postprodukcja wideo

Wykorzystując narzędzia Adobe Creative Cloud (Premiere Pro, Audition, After Effects) przygotowuje architekturę dźwiękową (sound design) oraz montaż materiału wideo.

Czekam na kontakt od Ciebie

Jeśli chciałbyś porozmawiać, zapytać się, dowiedzieć się więcej o mnie i mojej działalności

Skontaktuj się ze mną